چرا از شیشه رنگی بین کابینت استفاده می کنیم؟

شیشه رنگی بین کابینت ، شیشه لاکوبل

چرا از شیشه رنگی بین کابینت استفاده می کنیم؟

در این مطلب قصد داریم از منظری متفاوت به شیشه رنگی نگاه کنیم و به شما بگوئیم چرا باید از شیشه رنگی بین کابینت استفاده کنیم. شاید اصلا شما تا کنون اسم شیشه رنگی را نشنیده باشید و ابتدا باید بدانید شیشه رنگی چیست و چطور بین کابینت ها مورد استفاده قرار می گیرد.

نام شیشه رنگی را همه ما، با شیشه های رنگی مورد استفاده در درب های ورودی ساختمان به یاد می آوریم. شیشه های کوچک که با رنگ های مختلف در معماری سنتی ایران جایگاه ویژه ای داشتند. امروزه اما مفهوم شیشه رنگی متحول شده است. شیه رنگی مدرن ماهیتی متفاوت نبست به شیشه های رنگی قدیمی دارد. اولین تفاوت آنکه این شیشه ها دیگر شفاف نیستند و در واقع به عبارت صحیح تر، نور را از خود عبور نمی دهند.

برای اینکه بهتر با این مفهوم آشنا شوید، باید اینطو بگوئیم که اگر دستتان را پشت شیشه رنگی سنتی (شیشه رنگی شفاف یا ترنسپرنت) بگذارید دستتان را خواهید دید ولی در نوع مدرن عبور نوری وجود ندارد و اگر دستتان را پشت آن بگیرید، آن را مشاهده نخواهید کرد. این یک توضیح عامیانه و ساده است و نمی توان به آن جنبه علمی داد.

شیشه رنگی مدرن در حقیقت با پوشش یک لایه رنگ بر پشت شیشه ایجاد می شود. این رنگ در نهایت در کوره و تحت حرارت مشخصی پخته می شود و خاصیت ضد خش پیدا می کند. البته سیستم های اعمال رنگ دیگری نیز برای شیشه وجود دارد که هر کدام بسته به نوع رنگ مورد استفاده متفاوت هستند. اما سیستم کوره و پخت رنگ مرسوم ترین نوع اعمال رنگ بر روی شیشه است.

لازم به ذکر است که شیشه رنگی یا Colored Glass کاربردهای متنوعی دارد. این شیشه را می توان در هر فضایی بر روی دیوار نصب نمود. اما در ایران و بین مردم این شیشه با نام شیشه بین کابینت شناخته می شود. تمام مقدمه ای که ذکر شد، در جهت آشنایی شما با شیشه رنگی است که با نام شیشه لاکوبل نیز شناخته می شود.

اما چرا باید از شیشه رنگی بین کابینتی استفاده کنیم؟

زیبایی بی همتا

دلیل اولی که برای این امر متصور است، زیبایی بی حد و حصر این نوع از شیشه است. با استفاده از شیشه رنگی در فضای بین کابینت ها، جلوه بسیار زیبا و خاصی به آشپزخانه شما بخشیده می شود. با رفلکس نور خیره کننده در شیشه، می توان گفت فضا به قدری متمایز می شود که این تمایز باورکردنی نیست.

تنوع رنگ بالا

تقریبا شیشه را به هر رنگی می توان در آورد. این یک قابلیت مهم برای این متریال است. امروزه مردم از استفاده از کاشی بین کابینتی تا حدودی خسته اند. کاشی مرسوم ترین متریال قدیمی برای بین کابینت هاست. اما تا کی؟ برای یک خلق یک آشپزخانه یا فضای مدرن نمی توان انتظار زیادی از کاشی داشت.

نظافت ساده

شیشه مانند کاشی یا هر متریال دیگری سطح ناهموار ندارد. بلکه سطح شیشه کاملا هموار است. از این رو می توان با یک دستمال نظافت و شیشه شوهای ساده، این شیشه را تمیز و به درخشش بالای روز اول برگرداند.

آیا این نوع شیشه امن است؟

شیشه های رنگی بین کابینتی و همینطور در فضای پشت گاز، سکوریت هستند. بنابراین در برابر ضربه و حرارت مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می دهند. بنابراین می توان انتظار داشت شیشه رنگی سالهای سال عمر کند. اما باید بدانیم این نوع شیشه مانند تمامی شیشه های سکوریت قابلیت شکنندگی دارد. شیشه های نشکن قیمت بسیار بالایی دارند و به دلیل قیمت تمام شده ی بسیار بالا به صرفه نخواهند بود. اما ما در گروه شیشه های دکوراتیو کالر گلس تا حد امکان این شیشه ها را امن کرده ایم تا خیال شما راحت باشد. با ضربه های معمولی شیشه رنگی هیچ آسیبی نخواهد دید و در صورت بروز ضربه بسیار شدید هم این شیشه درون خود خورد شده و پایین نمیریزد.

در این مطلب سعی نمودیم بطور خلاصه شما را با شیشه رنگی آشنا کنیم و دلایل این که باید از این نوع شیشه را استفاده کنیم را تا حدودی شرح دادیم. اگر در رابطه با قیمت شیشه رنگی ، نصب و اجرا و یا هر زمینه ای دیگری سوالی در ذهنتان مانده است، ما در کالرگلس از شنیدن و پاسخگویی به سوالات شما بسیار خرسند خواهیم بود. با مشاورین خود در کالر گلس در تماس باشید.

شیشه رنگی بین کابینت ، شیشه لاکوبل شیشه رنگی بین کابینت ، شیشه لاکوبل شیشه رنگی بین کابینت ، شیشه لاکوبل شیشه رنگی بین کابینت ، شیشه لاکوبل شیشه رنگی بین کابینت ، شیشه لاکوبل شیشه رنگی بین کابینت ، شیشه لاکوبل شیشه رنگی بین کابینت ، شیشه لاکوبل شیشه رنگی بین کابینت ، شیشه لاکوبل شیشه رنگی بین کابینت ، شیشه لاکوبل شیشه رنگی بین کابینت ، شیشه لاکوبل شیشه رنگی بین کابینت ، شیشه لاکوبل شیشه رنگی بین کابینت ، شیشه لاکوبل شیشه رنگی بین کابینت ، شیشه لاکوبل شیشه رنگی بین کابینت ، شیشه لاکوبل شیشه رنگی بین کابینت ، شیشه لاکوبل شیشه رنگی بین کابینت ، شیشه لاکوبل شیشه رنگی بین کابینت ، شیشه لاکوبل

گروه شیشه های دکوراتیو کالرگلس

عرضه و اجرای شیشه های رنگی